Православни катихета
Мај 25, 2019, 12:34:04 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Ученици који су у верским сектама-како се поставити?  (Прочитано 4431 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Душица Стојковић
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 51

« послато: Новембар 08, 2009, 01:33:37 »

Има један ђак у школи где радим. Јеховин је сведок. Учи грађанско, али каткад ме на ходнику пресретне и хоће да се расправља. Добар момак, иначе. Заиста немам идеју како да му помогнем. Дајте ми неки савет, please.
Сачувана
jelena petranovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 55

« Одговор #1 послато: Новембар 08, 2009, 04:56:45 »

Pa jesi li popricala s njim, mozda da mu das neku nasu prigodnu knjizicu ako hoce da procita, kao sto i oni drugima dele svoje one listice+sto bolje se informisati o svemu sto bi on mogao da izlozi protiv pravoslavlja, i o onom sta mu se sve moze ponuditi, mozda nesto od Lazara Milina na tu temu
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 74

« Одговор #2 послато: Новембар 08, 2009, 06:10:50 »

Мислим да никаква расправа не може да помогне. Чињеница да си му трн у оку само зато што си православни катихета довољно говори за себе. Ја бих са њим пробао да остварим неки однос, али с тим што бих поставио правило да не разговарамо о вери. Макар у почетку док не постане отворен за нормалну комуникацију. Адолесцент + секташ = грозна комбинација...
Сачувана

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...
nishizawa
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 9

Младен Јовановић

« Одговор #3 послато: Новембар 08, 2009, 10:47:29 »

Могла би му помоћи само у случају да он сам жели да му се помогне. Овако, ако је једино што жели да дискутујете, лично мислим да у то не треба да се упушташ, будући да је то јалов посао и ништа паметно из тога неће изаћи...

Дакле - ако га занима да чује нешто више о православљу, супер. Ако не - причај с њим о нечему другоме...
Сачувана

Катодна цев све трпи.
Душица Стојковић
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #4 послато: Новембар 09, 2009, 12:21:31 »

Мислим да никаква расправа не може да помогне. Чињеница да си му трн у оку само зато што си православни катихета довољно говори за себе. Ја бих са њим пробао да остварим неки однос, али с тим што бих поставио правило да не разговарамо о вери. Макар у почетку док не постане отворен за нормалну комуникацију. Адолесцент + секташ = грозна комбинација...

Ех да, баш тако и радим. Ја започнем тему о нпр. филмовима и слично, а он крене са својом дијалектиком.
Сачувана
jelena petranovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 55

« Одговор #5 послато: Новембар 09, 2009, 12:03:46 »

i kad god mozes pomozi mu u necemu(nikako nametljivo naravno, po svaku cenu), mozda se pridobije dobrim delima pre nego recima
Сачувана
Душица Стојковић
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #6 послато: Новембар 11, 2009, 04:30:26 »

Да,да. Тако нешто.
Сачувана
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 117

« Одговор #7 послато: Новембар 12, 2009, 10:03:03 »

Pokaži mu da ti nisi za raspravu, da je hrišćanstvo ljubav, a ne ubeđivanje i nametanje vere ... sve kroz zajednicu, slobodu i ljubav i možda ćeš uspeti da ga preobratiš, dajući mu svoj primer ... a ako baš želi da se raspravlja, daj mu jake argumente, neka razmišlja ... ne sumnjam u tvoju misionarsku delatnost  Смешко
Сачувана
Душица Стојковић
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #8 послато: Новембар 15, 2009, 09:39:44 »

Хвала ти, Дуле. О томе ћемо више на Активу.
Сачувана
Странице: [1]
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!