Православни катихета
Април 22, 2019, 11:43:56 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: ПОМОЋ И САРАДЊА  (Прочитано 9995 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
ђакон Ненад Илић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 7

« послато: Новембар 23, 2009, 10:32:10 »

Мислим да би овде на форуму било паметно разрадити методе међусобне помоћи и сарадње вероучитеља у решавању практичних проблема у раду са децом.
За почетак упућујем свим вероучитељима следеће позиве за помоћ.

1. Одбор за верску наставу између осталог прави за наредну годину и један леп роковник (свако од вас ће добити макар по један).
Учинило нам се да ће бити занимљиво да се у њему (као освежење за озбиљне пословне људе и као подсетник за све нас) појаве дечије мисли о Богу, цркву. Некакви афоризми, сентенце, бисери - назовите то како хоћете, не дуже од реченицу-две. Било би нам од велике користи да нам током ове недеље пошаљете што више таквог материјала који сте можда прикупили или који можете интервентно да прикупите ових дана.

2. За роковник и календар потребни су нам и дечији цртежи. Слично као прошле године. Једино што смо прошле године више ишли на "беле" цртеже, бојицама, оловком, а сад су нам потребни радови темперама или воденим бојицама. Значи без празне површине папира пуном бојом рађено. Теме - слободне. Оно што су већ радили. Светитељи, празници, Црква, породица...

3. У припреми је нови број часописа "Православни катихета". Молим све  који имају занимљиве прилоге, репортаже, фотографије, који су наишли на добре стручне текстове за које мисле да треба да буду објављени да ми се јаве.

djnenadilic@katiheta.net или djnenadilic@gmail.com
« Последња измена: Новембар 23, 2009, 10:36:19 ђакон Ненад Илић » Сачувана
tanja ivancevic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1

« Одговор #1 послато: Новембар 24, 2009, 11:52:02 »

Ево, ако би вам било од помоћи неколико смешних и занимљивих дечијих размишљања:
1. Ја мрзим када неко крши оно што је Бог створио, нпр., када мој тата стално прелази на црвено. (1.разред)
2. Поправни дом је када уместо љубав добијеш батине.(1.разред)
3. Љубав је када не чиниш ништа што би нарушило заједницу. (3.р)
4. Учитељице, да ли је Бог у нама? Јутрос ме је комшиница грдила и рекла: "Убићу Бога у теби"? (1.р)
5. Два детета разговарају: Да ли Бог спава када падне мрак? Не, Он прави мрак.
Сачувана
ђакон Ненад Илић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #2 послато: Новембар 25, 2009, 10:24:18 »

Ово је одлично. Било би добро ако можемо и да потпишемо личним именом: Ана, Петар, Јован, Тања, Душан...
као мисли неких малих мудраца.
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 74

« Одговор #3 послато: Новембар 28, 2009, 11:12:46 »

Можда није адекватно ономе што се тражи (а можда и јесте), али ја ово просто морам да поделим с вама!  Cheesy

Дакле, причали ми о Царству Божијем и вечности, односно нашим молитвеним жељама, и задатак који је из тога проистекао био је да клинци допуне по сопственом избору оно што би они сами желели да постоји вечно, и да то нацртају за домаћи. И тако, напишем ја на табли "Господе, дај да _______ вечно постоји"... и следећег часа кад сам прегледао, умало нисам плакао од смеха  Cheesy

Сликао сам телефоном, али ћу свакако узети да скенирам.
Сачувана

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...
ђакон Ненад Илић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #4 послато: Новембар 29, 2009, 09:08:30 »

Нема форму сентенце која нам је потребна, али је забавно и згодно за анализу.
Можда може да иде на нову забавну страну у часопису.
Занимљиво је и због појединих тврдих тумачења "Нло феномена", из наших редова.
Сачувана
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 117

« Одговор #5 послато: Децембар 01, 2009, 09:50:12 »

На часу веронауке катихета упита децу зашто је Бог првим људима у Рају забранио да једу воће?! На то деца сложно одговорише: "Зато што је било прскано!"
Сачувана
Предраг Ђукнић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 43

« Одговор #6 послато: Децембар 01, 2009, 10:08:20 »

хехехехе
имам и ја једну:
Кажем "Бог је толико заволео свет да је Сина Свога Јединородног дао да сваки који верује у Њега не умре, него има живот вечни"

Нагласак је на "да сваки који верује у Њега не умре, него има живот вечни".

Други разред Реља каже: "Да, зато моја прабаба има 100 година, зато што она верује!"

хехе хехе
Сачувана
ђакон Ненад Илић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #7 послато: Децембар 04, 2009, 10:21:09 »

Скроз весело, шаљите још.
Сачувана
Душица Стојковић
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 51

« Одговор #8 послато: Децембар 05, 2009, 11:20:19 »

Ево, ако би вам било од помоћи неколико смешних и занимљивих дечијих размишљања:
1. Ја мрзим када неко крши оно што је Бог створио, нпр., када мој тата стално прелази на црвено. (1.разред)
2. Поправни дом је када уместо љубав добијеш батине.(1.разред)
3. Љубав је када не чиниш ништа што би нарушило заједницу. (3.р)
4. Учитељице, да ли је Бог у нама? Јутрос ме је комшиница грдила и рекла: "Убићу Бога у теби"? (1.р)
5. Два детета разговарају: Да ли Бог спава када падне мрак? Не, Он прави мрак.

Cheesy Cheesy Cheesy. Много су слатки. Могли бисмо да направимо неку ''православну кефалицу''.
Сачувана
Странице: [1]
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!