Православни катихета
Август 25, 2019, 05:58:19 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Гласање
Питање: Следећи семинар који је најпотребнији вероучитељима је:
Из области педагогике и педагошког приступа деци
Из теолошких догматских тема
О конкретним канонским питањима вере
О методама припреме наставног часа
Неки други

Странице: [1] 2
  Штампај  
Аутор Тема: Семинар вероучитеља Београда  (Прочитано 14315 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Предраг Ђукнић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 43

« послато: Децембар 21, 2009, 04:49:36 »

Која би конкретна тема била најбоља за следећи семинар вероучитеља?
« Последња измена: Децембар 21, 2009, 04:50:57 Предраг Ђукнић » Сачувана
Душица Стојковић
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 51

« Одговор #1 послато: Децембар 21, 2009, 08:41:04 »

Пеђа, заокружила сам ''неки други''. Недавно сам била на семинару који се бавио електронским дневницима и програмом MS Access. Одавно тако нешто корисно нисам научила. Има још семинара који се баве инфирматичким описмењавањем. Мислим да би били корисни. Црква мора вазда да иде испред. Сећамо се будућности, зар не?
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 69

« Одговор #2 послато: Март 28, 2010, 04:06:54 »

Само да кажем да ме одушевила (сад већ по обичају!) др Славица Шевкушић која нам је одржала предавање на семинару, тако да мислим да је био пун погодак њу позвати за предавача, те сматрам да и у будућим неким окупљањима жена деф. има шта да нам каже и пренесе!
Сачувана

„Љубав је једини ваздух који сам удисао, и осмех једини језик који на свету разумем.“ 
                                                                                                                     - Мирослав Мика Антић
vladimir pekic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 41

« Одговор #3 послато: Април 08, 2010, 10:07:34 »

Ствар је да се направи семинар који је акредитован, који ће нам пренети неке конкретне начине како са којом групом ђака треба радити, тј. посебно основном школом, посебно средњом, посебно за децу са посебним потребама.
Овако, неко ти одржи предавање и ...?
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #4 послато: Април 08, 2010, 11:32:49 »

Брате Владимире, иако сматрам да нам је и ово било корисно (бар мени) - слажем се с тобом да би требало (под обавезно!) радити на томе да се направе акредитовани семинари који ће бити "убијање 2 муве једним ударцем", јер ћемо добити корисно знање а решићемо и питање обавезних сати семинара који ће нам као и осталим професорима бити неопходни кад подпаднемо под стално запошљавање и сл.!
    Што би рекли - "угасили смо"  Намигивање без таквих семинара! Тужан Просто више неће бити питање само да ли ћемо чути нешто корисно с времена на време, већ и да ли можемо "махати неким папиром" у школи после таквих семинара!  Намигивање
    А што се тиче конкретних тема на тим семинарима, овај сајт је идеалан за предлагање тема, а друго - било би добро направити пар различитих тематских семинара (за рад са основношколским узрастом, средњошколским; са децом са посебним потребама; за борбу против насиља у школи и шире; за рад са децом са комплексним породичним проблемима <смрт блиске особе, деца без родитељског старања,  деца из породица алкохоличара, ... имамо свакакве случајеве (бар у мојој школи их има, па се пред одређеним проблемима стварно нађем затечен и нестручан да се адекватно поставим, а деца ми се сама повере! Плачко )>; за хватање у коштац са проблемима наркоманије, ...), па свако према својим потребама и афинитетима да може да се укључи у исте, а да при томе и сакупља неопходне сате. Јер рецимо шта ће мени семинар о раду у основној школи, када нећу имати где то градиво у пракси да "сажвачем" и применим, него ћу већ после пар дана, месец дана, да га заборавим управо због некоришћења!  Молим?

Као пример сјајно организованог и касније применљивог у пракси семинара - могу да наведем "Семинар из области превенције наркоманије, алкохолизма, насиља и ХИВ-а", који је 2006. год. организовао "Човекољубље - Добротворни фонд СПЦ" у склопу пројекта "Превентивни карактер верске наставе", а који је подржао и градоначелник града Београда. Ту су у току два дана гостовали изванредни и еминентни предавачи, чија предавања су нам била више него корисна, а да не кажем и невероватно занимљива (мислим да никад нећу заборавити искуство присуства на једном предавању али и својеврсном поигравању <у позитивном али и специфичном смислу> неуропсихијатра др Томислава Седлака, али такође и могућности да са њим након његовог предавања на миру и у крајње отвореном дијалогу размотримо нека неслагања или у први мах размимоилажења у мишљењу!)! У питању је био семинар за релативно мање групе (око 15-20 учесника). О квалитету вероватно говори и чињеница да се један наш колега успео "убацити" да у два наврата буде учесник тог семинара (пошто је семинар организован 2 или још који пут да би се покрило што више учесника)!  Зеленко
« Последња измена: Април 08, 2010, 11:43:52 Бамби » Сачувана

„Љубав је једини ваздух који сам удисао, и осмех једини језик који на свету разумем.“ 
                                                                                                                     - Мирослав Мика Антић
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 185

« Одговор #5 послато: Април 08, 2010, 12:29:25 »

У питању је био семинар за релативно мање групе (око 15-20 учесника). О квалитету вероватно говори и чињеница да се један наш колега успео "убацити" да у два наврата буде учесник тог семинара (пошто је семинар организован 2 или још који пут да би се покрило што више учесника)!  Зеленко

Да нисам ја, Бамби? Cheesy
Христос Васкрсе! Смешко
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #6 послато: Април 08, 2010, 01:39:11 »

Зеленко
Не знам за тебе, ово је реч о другом једном колеги (кога нећемо да помињемо  Намигивање ), ал не би ме чудило да их је ( - да вас је!  Намигивање ) било још! Ја бих први гледао да ускочим поново, али колико се сећам то је тада био последњи у том низу семинара.  Плачко  Зеленко

Ваистину Васкрсе брате!  Смешко
Сачувана

- Мирослав Мика Антић
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #7 послато: Април 08, 2010, 01:49:31 »

И да не заборавим!  Зеленко

Добро нам дошао брате Владимире у братију форумашку!   Зеленко

Ово ти желим у име свих нас малобројних активних на нашем форуму, а који сви ишчекујемо и шире дружење на форуму вероучитељском! Cheesy 
Баш нас је мало у дружини. Плачко
« Последња измена: Април 08, 2010, 01:56:11 Бамби » Сачувана

- Мирослав Мика Антић
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 74

« Одговор #8 послато: Април 08, 2010, 02:13:59 »

Појма ја немам о каквом семинару ви причате. Јавите ми кад буде опет. 'Оћу ја бар једном д'идем. (наспрам тих што су ишли по више пута  Пољубац)
Сачувана

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #9 послато: Април 08, 2010, 03:24:08 »

Nisam znao da su teme potpuno iste, ne bih isao ponovo. Зеленко
Znam da me je prvi put poslala Sandra a drugi put, ako me secanje sluzi, zvao me je neko iz Covekoljublja. Неодлучан
Vaistinu, jedan od najboljih seminara na kojima sam bio.
Koliko ste sakupili bodova? Ja imam oko 70.
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #10 послато: Април 08, 2010, 03:33:58 »

Само је питање за коју школску годину, пошто је за остале колеге, колико ми се чини, потребан одређени број сати у току неке школске. Или како оно беше?
Сачувана

radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #11 послато: Април 08, 2010, 03:36:12 »

Само је питање за коју школску годину, пошто је за остале колеге, колико ми се чини, потребан одређени број сати у току неке школске. Или како оно беше?

Poslednjih pet godina.
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #12 послато: Април 08, 2010, 03:36:37 »

Појма ја немам о каквом семинару ви причате. Јавите ми кад буде опет.
Па тај ти је семинар био "далеке" 2006., а колико се сећам ти тада ниси ни био у БГ!? Мада, сад се сетих, било је ту пар људи позвано и из унутрашњости, тачније од оних који нису у БГ-у. Фора је била што када су и мене питали да ли сам заинтересован, стекао сам утисак да је већина (не знајући о чему се тачно ради) и која је чула за то - некако све то покушавала да избегне као просто додатну обавезу (и ја сам се двоумио у почетку!)!   

Nisam znao da su teme potpuno iste, ne bih isao ponovo. Зеленко
Смешко Па то је (колико се сећам приче колегинице Марије која је испред "Човекољубља" тада то организовала) управо због ограниченог броја учесника био организован исти семинар да би што више људи прошло кроз њега, али колико се сећам нису сваког пута били исти сви предавачи (конкретно мислим на др Седлака који нам је био "основни предавач" у оба дана, док за остале не знам).

Vaistinu, jedan od najboljih seminara na kojima sam bio.
Апсолутно подржавам мишљење!!

Koliko ste sakupili bodova? Ja imam oko 70.
?? ?? ?? Бодови!?? 70??!!??  Молим?  Молим?  Молим?
'Ди скупи те бодове мајчин сине?!?   Молим? Шокиран 
Сачувана

- Мирослав Мика Антић
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #13 послато: Април 08, 2010, 03:40:13 »

Spavao sam u frizideru, k'o Bata Zivotinja u onom filmu. Опуштен
Preko skole... Direktorka me slala na neke seminare, neki su organizovani za sve profe u skoli, za razredne staresine...
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #14 послато: Април 08, 2010, 03:44:46 »

Па тај ти је семинар био "далеке" 2006., а колико се сећам ти тада ниси ни био у БГ!?
Точно. Нисам бил...
Spavao sam u frizideru, k'o Bata Zivotinja u onom filmu. Опуштен
Preko skole... Direktorka me slala na neke seminare, neki su organizovani za sve profe u skoli, za razredne staresine...
Е, ово је нешто што треба користити! Обратите пажњу на оне семинаре у школи који су доступни свима!
Сачувана

Странице: [1] 2
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!