Православни катихета
Мај 25, 2019, 12:36:10 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 2 [3]
  Штампај  
Аутор Тема: Такмичење из веронауке 2010  (Прочитано 33306 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 117

« Одговор #30 послато: Март 13, 2010, 01:50:54 »

Искрено, и мени је жао што се више људи није ангажовало на овом форуму! Чињеница је да људи посећују форум, али не коментаришу, не размењују мишљења, ставове, теме ... надам се да ће бити бољи одзив ... Смешко
Сачувана
Милош Антонијевић
Администрација
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 10

« Одговор #31 послато: Март 13, 2010, 02:00:19 »

Биће кад добију наређење... нпр. 10 порука месечно Зеленко са благословом еп. Атанасија.
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 69

« Одговор #32 послато: Март 13, 2010, 08:27:12 »

Биће кад добију наређење... нпр. 10 порука месечно Зеленко са благословом еп. Атанасија.

"Пу-пу да не урекнемо" што би рек'о наш народ!!!  Шокиран
Милоше мани и шалу на ту страну!  Намигивање Већ ми се подигла сва (додуше ошишана) коса на глави при помисли на наређења, морања и сл.  Молим? (Ово је сада нестандардно коришћење овог смешка - највише је личио на неког са накострешеном косом! Зеленко)
Ко не увиђа да нам ово може бити од користи, а шта ћу му ја!? Још ми само треба неко ко ће са својим фрустрацијама због морања да ми загушује форум! (А није да га не бих и разумео.)
« Последња измена: Март 13, 2010, 08:31:28 Бамби » Сачувана

„Љубав је једини ваздух који сам удисао, и осмех једини језик који на свету разумем.“ 
                                                                                                                     - Мирослав Мика Антић
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #33 послато: Март 16, 2010, 01:50:00 »

Братијо, и сестринство!   Смешко
- Зна ли можда неко до када и коме треба да се преда пријава за такмичење са именима чланова екипе (тај образац су нам поставили са пропозицијама за такмичење)?!
Знам да нешто треба да питам, ал вечито заборавим!  Неодлучан  Зеленко

А друго, још једно питање/предлог.
У пропозицијама стоји да "капитен екипе усмено одговара на питање у име екипе".
То су нам званично усмено говорили и претходних година, међутим у пракси су чланови комисије (бар на такмичењима којима сам ја присуствовао) дозвољавали да одговара онај који је најбоље знао одговор на то питање. Да ли постоји могућност да се то званично промени и ове године?
Сматрам да је помало безвезе према осталима када само један прича, а са друге стране, ако већ неко зна боље неки одговор док он то пренесе вођи екипе (а ту је већ дискутабилно колико ће због времена лепо да му објасни/пренесе), па док капитен то изнесе (онако како је разумео), па ако му још и комисија постави потпитање које овај неће евентуално лепо умети да објасни,... - лако може доћи до губљења у квалитету одговора у односу на то како би одговорио онај који је најбоље савладао то питање, одн. неће се у правом светлу приказати њихово знање и учинак као заједнице у којој "међусобно носе бремена једни другима". (Него ће пре бити на делу подвизавање/"страдање" једнога за добробит свих!  Зеленко Јесте и то љубав,  Намигивање али мислим да нам је циљ да се сви уче тој лекцији љубави, па и на овај начин, а не само један!  Зеленко )
?
Сачувана

„Љубав је једини ваздух који сам удисао, и осмех једини језик који на свету разумем.“ 
                                                                                                                     - Мирослав Мика Антић
Предраг Ђукнић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 43

« Одговор #34 послато: Март 16, 2010, 09:16:02 »

Само да се пријавим да сам пажљиво пратио разговор о овој теми, али нисам одлучио да се укључим.
А оно што сам урадио је да сам "скинуо" припремљене одговоре на питања, оштампао уредно и дао ученицима да уче.

Па Бож` помози!

По броју download-овања одговора ми смо у ми смо у доброј предности у односу на друге колеге.
Хвала Бамби!

Нека читају,нека уче,  биће занимљиво такмичење, а после ће им бити криво ако не победе и тако то.
Иовако , моји ученици имају неурозу за тим такмичењима, а ако овде виде да је тимски одговор, па још неки сокић да добију, можда и жу-жу, наполитанке... хм биће им одлично.

Остаће им урезано једно лепо дружење.

Поздрав браћи и сестрама форумашима!

Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #35 послато: Март 17, 2010, 01:53:30 »

Само да се пријавим да сам пажљиво пратио разговор о овој теми, али нисам одлучио да се укључим.
Свака теби част брате Предраже - ти баш имаш смирења!  Зеленко  Мени кад јави да је нешто ново постављено на форуму - одмах к'о да сам на иглицама!  Језик Но, ајд мани ту "стелт" варијанту - дај да се дружимо (макар овако виртуелно  Намигивање )!  Зеленко Шала.

По броју download-овања одговора ми смо у доброј предности у односу на друге колеге.
Ја не бих био баш толико сигуран у то и самоуверен!  Cheesy Наиме, толико сам га одужио са комплетирањем скрипте, да чујем од појединих вероучитеља, да су они скоро читавих недељу дана пре "нас" једноставно ископирали одређене стране из поменутих књига и увелико их поделили ђацима!!  Превртање очима Јаикс!   Шокиран Зеленко

Ја само журим да престигнем те ђаке у учењу - не обраћај пажњу на моје трчкарање!  Језик
« Последња измена: Март 17, 2010, 01:55:14 Бамби » Сачувана

- Мирослав Мика Антић
Душица Стојковић
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 51

« Одговор #36 послато: Март 24, 2010, 12:43:27 »

Бамби, бре, много си нам помога, то смо већ рекли. Не секирај се за пропозиције. Ма могу се ваљда кориговати у договору са комисијом. Наравно да ће одговарати онај који најбоље зна одговор. Други могу да се љуте ако ћуте, ако ћуте (ето и песма настаде). Ми Вождовчани увек постигнемо консензус, како између себе тако и са комисијом. Не секирај се, брате Астерије.
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #37 послато: Март 28, 2010, 03:45:47 »

Као прво да честитам екипама које су на својим општинама предводили колеге Предраг Ђукнић, Душко Максимовић и Бранкица Поповић и које су се пласирале на следећи ранг такмичења!  Смешко (За њих конкретно имам информације.)
Можда не би лоше када би неко ко има резултате по општинама - истакао које школе су се пласирале даље! Када су се већ ђаци потрудили било би лепо да истакнемо и њихов труд!  Смешко (Можда чак и званично на сајту где и ђаци без шифре могу да сврну, или пак на сајту Православља или сл.?)

А као друго, управо сам на литургији и групном крштењу (Узгред буди речено на које сам ја први и још један-два ђака закаснили јер нисмо имали благе везе да је померен сат!?  Љутко А малопре ме и колега Перица завитлава!  Намигивање - Сад < после завршене читаве приче > ми шаље линкове и обавештења о померању казаљки!??!  Шокиран Шоу програм с њим!  Зеленко) причао са једним нашим колегом како није никакав проблем не бити први на општини (одн. било који конкретно да се оствари резултат), али малко буде жао  Плачко   ( Намигивање Зеленко ) кад знаш да нећеш ићи на она већ поменута сјајна наградна путовања!  Током разговора, човек дође на сјајну идеју коју можда не би било згорег поставити "надлежнима" - да ли постоји могућност да се при општинским активима организују такође нека наградна путовања за све учеснике такмичења (ако је баш проблем са бројем школа и ђака на некој општини, рецимо онда без првопласираних којима свакако следује путовање, мада било би лепше и са њима у компет'!?) а да при томе Архиепископија дотира неку суму, док би остатак платили ђаци!? (Рецимо да се преполови цена,... ?)
(Не би мени био проблем као прошле године да ђаке из екипе поведем на путовање са неком црквом ил сл., али ем тамо нема толико баш њихових вршњака, ем је основни проблем, што ми често управо ђаци из екипе не стоје баш најбоље са парама да би платили читаву суму за путовање, па нисмо у прилици да се сви дружимо.  Љутко )

Шта ви кажете на ову тему, и да ли неко ко има неког утицаја у Одбору чита ово и да ли "има уши да чује"!?  Намигивање  Зеленко

ПС
Ја се ипак с једне стране извињавам унапред због постављања оваквог питања, те наглашавам да је мени симпатична идеја као идеја, али са друге стране немам апсолутно "благе везе" колико је изводљива, тј. да ли је Одбор у могућности да дотира такав један пројекат, или да ли пак постоје неке друге заинтересоване стране (спонзори и сл.) блиске Одбору за дотацију овакве замисли!?!
« Последња измена: Март 28, 2010, 03:53:56 Бамби » Сачувана

- Мирослав Мика Антић
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #38 послато: Март 29, 2010, 05:56:06 »

Драге колеге, надам се да ће ово прочитати колеге које буду одређивали лекције за ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ! Имам један практичан предлог, када се одређују лекције да напишете и страну од које до које стране се налази та лекција! Искрено, мислим да нисам једини који је имао недоумицу на којим се странама налази питање о нпр. Давиду, Јовану Крститељу и нека друга питања која су у књизи БОГ ЈЕ ЖИВ јер се иста тема налази на неколико места у књизи!
Приметио сам на општинском такмичењу да је било неспоразума! Нпр. моји ђаци су добили питање: "Шта је Синедрион?" Ја сам им копирао лекцију ВЕЧЕРА НА ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК од 157. до 164. стр.  то јест до поглавља "Саслушавање Исуса", а одговор на питање шта је Синедрион се налази управо у том делу који им ја нисам копирао, јер сам сматрао да је питање до те лекције, а не да укључује и лекцију Саслушавање Исуса! Ето, да не би било убудуће неспоразума и да не би нека школа била оштећена молим да напишете и стране на којима се налазе те лекције!
Што се такмичења тиче, ја сам углавном задовољан, сматрам да је боље када добију лекције, а не издвојена питања. Лекцију бар могу да разумеју, а питање се учи напамет! А и овај начин испитивања је неизвеснији! Такође би похвалио дидактичке игре као део питања и надам се да ће их у будућности бити више! Смешко
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 74

« Одговор #39 послато: Март 29, 2010, 08:17:34 »

И ја мислим да је то са лекцијама супер, док у вези са дидактичким играма баш и не делим у потпуности мишљење.
Мислим да је код дидактичких у питању више вештина, а не само знање и познавање градива и тематике. Има деце којима су енигматски часописи "основна литература" у животу, па су и спретнији у томе, док има и друге деце која читају "праве" ствари, док им је оно прво "шпанско село". Хоћу да кажем да не мора да значи да се дидактичким играма показује реално знање.

Ово пре свега важи за основне школе, где су оне биле једини садржај на такмичењу. Нека адекватна комбинација може.
Сачувана

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #40 послато: Март 30, 2010, 05:27:44 »

Драге колеге, надам се да ће ово прочитати колеге које буду одређивали лекције за ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ! Имам један практичан предлог, када се одређују лекције да напишете и страну од које до које стране се налази та лекција! Искрено, мислим да нисам једини који је имао недоумицу на којим се странама налази питање о нпр. Давиду, Јовану Крститељу и нека друга питања која су у књизи БОГ ЈЕ ЖИВ јер се иста тема налази на неколико места у књизи!
Приметио сам на општинском такмичењу да је било неспоразума! Нпр. моји ђаци су добили питање: "Шта је Синедрион?" Ја сам им копирао лекцију ВЕЧЕРА НА ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК од 157. до 164. стр.  то јест до поглавља "Саслушавање Исуса", а одговор на питање шта је Синедрион се налази управо у том делу који им ја нисам копирао, јер сам сматрао да је питање до те лекције, а не да укључује и лекцију Саслушавање Исуса! Ето, да не би било убудуће неспоразума и да не би нека школа била оштећена молим да напишете и стране на којима се налазе те лекције!

Љутко
Жао ми је што ово чујем! Али деф.се видело да је првенствено за књигу "Бог је жив" - нејасно одакле докле се треба учити!  Тужан А што је још горе, ако је збиља (а убеђен сам да си ти то Душко ипак добро прегледао!) тачно да се проблем појавио код те лекције - сад сам проверио (пошто знам када сам правио скрипту да ми је то било млого сумњиво) - у званичном списку питања који је окачен на сајту - само за 2 питања су дате тачно странице, и то за питање о Светој Тројици, и управо о Великом четвртку, за који стоји: "8.   Вечера на Велики четвртак ( стр. 156-158 )"!!??!   Љутко Молим?
Сачувана

- Мирослав Мика Антић
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #41 послато: Април 01, 2010, 08:30:24 »

Nisam znao da je u osnovnoj školi bilo organizovano takmičenje na taj način, tj. samo kroz igru. Mada i kroz igru pokazuju znanje! U srednjoj školi su imali pet pitanja iz lekcija i dve didaktičke igre (u jednoj su rešavali osmomerku u kojoj je rešenje jedna reč, pa su trebali da napišu koja reč je suprotna rešenju, a druga igra je bila itekako pokazivanje znanja, trebali su da poređaju hronološki 10 praznika, ali za ovu kalendarsku godinu). Sve u svemu, ja sam zadovoljan, a verujem i ostali! Смешко
Drago mi je što više nema pitanja koja nauče napamet i na ovaj način je bilo jako teško doći do pobednika, jer većina nauči sve, onda su dobijali pitanja iznenađenja, pa neki budu oštećeni jer dobiju mnogo teže pitanje u odnosu na neku drugu školu, itd ... Смешко
Сачувана
Странице: 1 2 [3]
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!