Православни катихета
Октобар 20, 2019, 02:19:58 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Странице: [1] 2
  Штампај  
Аутор Тема: Predlog  (Прочитано 14724 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
jelena petranovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 55

« послато: Новембар 05, 2009, 06:04:51 »

da osim "skolskih opcija" postoji i "razno"
Сачувана
Милош Антонијевић
Администрација
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 10

« Одговор #1 послато: Новембар 06, 2009, 01:00:36 »

Биће нешто, а сад како ће то нешто да се зове, видећемо.
Сачувана
Милош Антонијевић
Администрација
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #2 послато: Новембар 07, 2009, 12:31:57 »

Услишена ти је молба.  Зеленко
Сачувана
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 185

« Одговор #3 послато: Новембар 07, 2009, 05:07:30 »

Помаже Бог, драге колегинице и колеге! Смешко
Ја бих да предложим самога себе за админа. Намигивање
Леп форум, свака част!
Сачувана
jelena petranovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 55

« Одговор #4 послато: Новембар 07, 2009, 06:43:54 »

Bog ti pomogao! Nemam nista protiv. Hvala Смешко
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 74

« Одговор #5 послато: Новембар 07, 2009, 09:40:23 »

Помоз' Бог свима!  Смешко

...да се имена чланова промене у ћирилицу (само: "Ово је име које ће остали корисници видети."), а логовање да остане на латиници Превртање очима
Сачувана

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 185

« Одговор #6 послато: Новембар 07, 2009, 10:49:32 »

Требало би додати подфорум "Ваннаставне активности" - саборна крштења, поклоничка путовања, такмичења, харитативна делатност....
Сачувана
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 117

« Одговор #7 послато: Новембар 12, 2009, 10:23:06 »

Slažem se sa ovim poslednjim! Evo, ja bi da pošaljem tekst koji sam koristio prošle godine za Svetosavsku priredbu! Može neko od kolega, ako želi da se prijavi kod direktora da organizuje priredbu, tekst je odličan, zanimljiv, jeste malo teži da se nauči, ali vredi pokušati! Poenta je da uzmete odgovorne đake i da dobro nauče tekst! Samo mi recite gde da ga stavim!
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #8 послато: Новембар 27, 2009, 07:28:45 »

Треба да постоји подфорум у који ћемо да стављамо законе, правилнике и остале документе који су везани не само за веронауку, већ и опште ствари које се тичу свих просветних радника, па самим тим и нас катихета.
Ево, ја бих могао неколико актуелних ствари да поставим, али не знам где.
Сачувана

Предраг Ђукнић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 43

« Одговор #9 послато: Новембар 27, 2009, 07:49:26 »

Перице,
то што ти сад пишеш је пун погодак!!!
управо је ту велики недостатак нашег идентитета у систему.
Пошаљи слободно на мој мејл, имаш у контакту.
Кад видим шта имаш од докумената и упоредим са овим идемо у наредни корак.
Пошаљи и идеје које имаш, па ћу те ја обавестити шта је до сад урађено.

Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #10 послато: Новембар 27, 2009, 09:17:01 »

...Да се у "додатним опцијама" при писању одговора убаци "Приложи" (датотеку), како не бисмо морали да хостујемо фајлове на екстерним серверима, него директно овде, и да се дода опција edit и delete, тј. да може да се измени или избрише порука коју смо писали.

Да се ова тема преименује у нпр. "О форуму" или тако некако.
Сачувана

Предраг Ђукнић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #11 послато: Новембар 27, 2009, 09:43:41 »

аха. То је тема за администратора. Кад види поруку то ће урадити.
На сајту је постављен одељак документа.
Ту стављамо такве фајловве. Међутим ради се о томе да је ова (правна) тема тренутно мени актуелна.
Наиме, постављам иницијативу да се сва правна акта која се односе на вероучитеље склопе у једна и тако буду доступна и јасна.
Тренутно сам у причи са мин. вера, и од понедељка ћу добити материјал.
Ово је веома битно. Што се тиче твојих докумената, они казују да почиње пријављивање вероучитеља на неодређено.
Предлажем да направимо посебну тему о правном статусу вероучитеља, што у ствари ти и ја већ радимо.
Овде можемо да размењујемо искуства и да сихронизовано "нападамо" школе ради пријаве нанеодређено. И не само то већ и о другим правним стварима.

Један си од активнијих колега на форуму, од почетка си се укључио, што ми је баш драго.
Ти беше радиш у гимназији?
Сачувана
Предраг Ђукнић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #12 послато: Новембар 27, 2009, 10:22:07 »

У реду, поздрав!

ево линка http://www.katiheta.net/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=468&Itemid=117

то је секција документи, ту ћемо ако Бог да да постављамо материјал.
« Последња измена: Март 20, 2013, 11:51:56 Милош Антонијевић » Сачувана
Милош Антонијевић
Администрација
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #13 послато: Новембар 30, 2009, 08:30:50 »

...Да се у "додатним опцијама" при писању одговора убаци "Приложи" (датотеку), како не бисмо морали да хостујемо фајлове на екстерним серверима, него директно овде, и да се дода опција edit и delete, тј. да може да се измени или избрише порука коју смо писали.

Да се ова тема преименује у нпр. "О форуму" или тако некако.
После малог разматрања, дошли смо до закључка да би могло бити од користи омогућити опцију прилагања датотека у величини до 500 кб-а (1 мб по поруци) и то само одређених типова датотека (doc,gif,jpg,pdf,txt,zip). Ако сам изоставио неку екстензију молим да ме допуните.
Фајлови који су већи од 500 килобајта морају да се запакују и шаљу у деловима. Молим вас да такође имате у виду и то да је простор који смо наменили за смештај ових података ограничен.
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 69

« Одговор #14 послато: Фебруар 24, 2010, 01:18:43 »

С обзиром да су ме (као и већину) тек сад обавестили да ће бити такмичење из верске и ове године, а да ће општинско бити већ око 27.марта (што значи да ове године отпада варијанта прављења школског такмичења већ ћу ја морати да кажем појединим ђацима: "ти, ти и ти - можете да идете (зато што сам ја тако изабрао!)!, остали - sorry!"  Љутко ), те претпостављам да ће опет бити фрка око припрема (вечито очито заборављају да у читавој овој причи највећи терет/невољу имају вероучитељи од којих се очекује да очас спреме скрипте и сл.; но да не трчим пред руду - ајд да видимо дал'  су ове године ипак направили неку књигу/скрипту по којима ће ђаци учити, или ће нам само по обичају дати питања, но у том случају ајд да видимо и каква ће бити питања па ће онда да коментаришемо), поготово што месец дана има само до такмичења, а тек треба да кажу шта ће конкретно бити (!?) - мој предлог је да се у оквиру секције за средњу школу стави подсекција "Ваннаставне активности" као код дела за основне школе (- мислим да би деф. требало ставити посебно за средњошколце јер нам се разликују такмичења те би било непрегледно да о средњошколском такмичењу причамо у секцији за основну школу) или пак ваннаставне активности да се ставе као посебна секција тј. не у оквиру основне или средње школе, већ засебно (што можда и не би било тако лоше (?) ), те да можемо у те "ваннаставне активности" да ставимо и тему за средњошколско такмичење (вероучитељи из основних нека виде како им одговара па нека се они посебно организују по овом питању), како бисмо могли да постављамо линкове који нам могу бити од помоћи, постављамо и размењујемо неки материјал и сл.! Имајући искуство са такмичењима за последње три године - то да имамо све на једном месту где ћемо одмах моћи да постављамо обавештења и сл. - пуно нам може помоћи (бар онима који желе да размењују материјал а не скривају га љубоморно само за своје ђаке <као да нам је циљ да наши ђаци по сваку цену победе, а не да ђаци добију што квалитетнији материјал!?), поготово (понављам) - када нам дају само месец дана за припреме!?

(Да ме не схвате људи погрешно! Mени првом се свиђа идеја такмичења првенствено због упознавања и дружења ђака из различитих школа <поготово на предивно организованим наградним путовањима које Одбор направи за оне који дођу на градско такмичење!! Смешко >, те због информација које ђаци који су више од просека заинтересовани за неке теме и градиво верске наставе - кроз припреме и литературу за такмичење - могу да добију! Но, ако већ то радимо, ајд' то да квалитетно и одрадимо, а да не буде само додатна (огромна <- канда неки немају често представу о томе ?>) обавеза за вероучитеље и обичан "маркетинг" Намигивање како се и верска настава ради на тако озбиљном нивоу да има чак и такмичење!)
« Последња измена: Фебруар 24, 2010, 01:22:47 Бамби » Сачувана

„Љубав је једини ваздух који сам удисао, и осмех једини језик који на свету разумем.“ 
                                                                                                                     - Мирослав Мика Антић
Странице: [1] 2
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!