Православни катихета
Септембар 16, 2019, 01:02:44 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: предлози за сајт  (Прочитано 6271 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Предраг Ђукнић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 43

« послато: Јануар 04, 2011, 09:48:01 »

Колеге,
желимо да што више попунимо наш сајт, па је помоћ свих неопходна.
Погледајте у одељку Уџбеници и литература на сајту, поставили смо неке предлоге катихизиса и литературе за читање и припрему часова.
За неке од њих постављен је и спољашњи линк за читање на интернету.

Ако имате неки предлог, добру књигу коју користите за наставу поделите са другима на форуму, па ћемо замолити администратора да то постви на сајт.
Ако имате и линкове како би те књиге могле да се читају на интернету било би такође корисно.

Друга новост је одељак Галерија у Додатни материјали. Ту би, чини се, било корисно постављати занимљиве, корисне мапе, карте, плакате, па и иконе и фотографије које би могли да оштампамо па користимо на часу, или да их користимо за прављење компјутерских презентација за неке часове.
Ако имате и такве мапе, слике, плакате (одежди, литургијских предмета, Храма, Библијских мапа, и др. занимљивих материјала..) опет поставите овде или проследите на мејл.

И друге идеје за сајт, као и наравно, припреме часова ево овде (или на мејл) можемо да размењујемо па ће администратор поставити на сајт.

Вел. поздрав!!!!
Сачувана
jelena petranovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 55

« Одговор #1 послато: Јануар 08, 2011, 01:35:30 »

ne znam da li sam to vec negde pisala, dobra knjiga je Sveto Pismo Намигивање, i mislim da bi bilo sjajno da se odstampa neki prirucnik za versku nastavu, sa odabranim biblijskim tekstovima-Postanje, Himna ljubavi, Beseda na gori, Hristove price (npr.o bogatasu i Lazaru, udovicinoj lepti, o bludnom sinu, itd.), Hristova cuda i slicno, ali da to ima svaki ucenik, kao sto imaju citanku za srpski. Ooo, kako ovaj nas predmet ima sirok spektar mogucnosti-slicno srpskom-citanka sa biblijskim i svetootackim tekstovima na odredjene teme prilagodjene uzrastu ucenika; slicno likovnom-koriscenje raznih tehnika za prikaz raznoraznih verskih dogadjaja, predmeta..; muzickom-komponovanje ili izvodjenje kompozicija; osmisljavanje predstava; gledanje filmova,razgovori, poklonicka putovanja, obilazak Bg crkava i manastira i npr.i Bogoslovskog fakulteta, prikupljanje i odnosenje pomoci i sl.za siromasne, obilazak bolesnih i eventualno zatvorenika, itd, itd, samo sve to iziskuje znatna novcana sredstva, i malo je nezgodno npr. sve to izvoditi sa 20 grupa-odeljenja
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 74

« Одговор #2 послато: Јануар 10, 2011, 02:32:20 »

Већ ми се јавља да ће колегиница Јелена да буде добровољац за обилажење затвореника  Зеленко

P.S. Слажем се са идејом за читанку и сл. То сам и поменуо на последњем састанку Катихетског одбора, али због жамора нисам успео да чујем одговор.
Сачувана

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 74

« Одговор #3 послато: Јануар 10, 2011, 11:30:49 »

Нови завјет, Превод комисије Св. арх. Синода СПЦ, издање из 1997.г.

Нема лепше вере од хришћанске - Еп. Данило, еп. Амфилохије
Сачувана

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...
Предраг Ђукнић
Глобални Модератор
Млађи катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 43

« Одговор #4 послато: Јануар 12, 2011, 11:00:48 »

ne znam da li sam to vec negde pisala, dobra knjiga je Sveto Pismo Намигивање, i mislim da bi bilo sjajno da se odstampa neki prirucnik za versku nastavu, sa odabranim biblijskim tekstovima-Postanje, Himna ljubavi, Beseda na gori, Hristove price (npr.o bogatasu i Lazaru, udovicinoj lepti, o bludnom sinu, itd.), Hristova cuda i slicno, ali da to ima svaki ucenik, kao sto imaju citanku za srpski. Ooo, kako ovaj nas predmet ima sirok spektar mogucnosti-slicno srpskom-citanka sa biblijskim i svetootackim tekstovima na odredjene teme prilagodjene uzrastu ucenika; slicno likovnom-koriscenje raznih tehnika za prikaz raznoraznih verskih dogadjaja, predmeta..; muzickom-komponovanje ili izvodjenje kompozicija; osmisljavanje predstava; gledanje filmova,razgovori, poklonicka putovanja, obilazak Bg crkava i manastira i npr.i Bogoslovskog fakulteta, prikupljanje i odnosenje pomoci i sl.za siromasne, obilazak bolesnih i eventualno zatvorenika, itd, itd, samo sve to iziskuje znatna novcana sredstva, i malo je nezgodno npr. sve to izvoditi sa 20 grupa-odeljenja

Христос се роди!
изгледа да ћемо такве приручнике једино ми направити.
Тако ће најбрже ићи. А и најлогичније је.
Због тога смо и добили сајт, како би на њему размењивали материјале, идеје, проблеме и сл.
Тзн. ако имаш нешто од горе побројаног (шта било) , пошаљи, подели са другима и објавићемо на сајту. И онда кад се скупи још више материјала, па више колега пошаље тако нешто сл. ондаимамо приручник.
Велики позрав!!
Сачувана
jelena petranovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 55

« Одговор #5 послато: Јануар 13, 2011, 11:16:09 »

pa nikad nisam, koliko se secam obisla nekog zatvorenika Смешко
Сачувана
vladimir pekic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 41

« Одговор #6 послато: Јануар 17, 2011, 08:45:49 »

Било би добро да колеге које су заинтересоване за писање припрема за часове, за усаглашавање нашег рада да се или јаве овде на форуму па да започнемо ову акцију коју је Пеђа предложио.
Сачувана
Странице: [1]
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!