Православни катихета
Новембар 23, 2019, 02:05:31 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Странице: [1] 2
  Штампај  
Аутор Тема: члан синдиката, да или не?  (Прочитано 25324 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 117

« послато: Јануар 27, 2011, 07:57:07 »

Драге колеге, ових дана већина школа у Београду ступа у штрајк, а да би свако од нас ступио у штрајк треба да буде члан синдиката. Јесте ли ви члан и које су добре, а које лоше (ако их има) стране чланства у синдикату?
Сачувана
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 185

« Одговор #1 послато: Јануар 27, 2011, 08:49:44 »

Jesam - Sindikat obrazovanja Srbije.

Dobre - mozes da strajkujes, kupis francusku obradu i smrznute pogacice na rate, dete ti dobije paketic od Deda Mraza... Kao predsednik sindikata ne mozes da dobije otkaz.
Lose - odbijaju ti 1% od plate svakog meseca, ciljevi sindikata se ne poklapaju uvek sa tvojim (ili nasim) ciljevima i interesima...

Iskreno, mislim sve najgore o likovima koji predvode sindikate u Srbiji, ali sta ces... bez njih se ne moze.
Сачувана
vladimir pekic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 41

« Одговор #2 послато: Јануар 27, 2011, 09:01:03 »

Mislim da bi trebalo da budemo clanovi sindikata, bez obzira na pokvarenost vodja istih. Ako smo u nekom kolektivu, onda i taj aspekt da gledamo.
Sa druge strane, iteresi prosvetnih radnika su i nasi jer so i mi porsvetari.
Сачувана
nishizawa
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 9

Младен Јовановић

« Одговор #3 послато: Јануар 28, 2011, 11:59:58 »

да би свако од нас ступио у штрајк треба да буде члан синдиката.

Није истина. Свако, по закону, има право на штрајк, без обзира на то да ли је члан синдиката или не, а они који нису чланови синдиката имају право да се прикључе штрајку који организује неки од синдиката.
Сачувана

Катодна цев све трпи.
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #4 послато: Јануар 28, 2011, 10:22:45 »

Рашо, у мојој школи кажу да се за Синдикат од плате одбија мање од 100 дин, не знам одакле ти та информација, али 1% је пуно, па то је 400 дин.

Колега Нишизава, на седници Синдиката био нам је у среду председник Форума београдских гимназија и рекао нам да није препоручљиво да штрајкују они који нису чланови, јер нема ко да стоји иза њих.
« Последња измена: Јануар 28, 2011, 10:23:54 dusko maksimovic » Сачувана
nishizawa
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 9

Младен Јовановић

« Одговор #5 послато: Јануар 29, 2011, 01:55:55 »

Колега Нишизава, на седници Синдиката био нам је у среду председник Форума београдских гимназија и рекао нам да није препоручљиво да штрајкују они који нису чланови, јер нема ко да стоји иза њих.

Хммм... У ком смислу није препоручљиво?

Ако се мисли на то да је мимо синдиката тешко истерати оно за шта се бориш - онда то може и да буде тачно. У сваком другом случају - то може да се схвати као притисак на запослене да се не ступи у штрајк. Уколико је штрајк организован по закону, послодавац никакве мере не може и не сме да предузима против штрајкача, били они чланови синдиката или не. Ту нема потребе да било ко стаје иза некога, будући да (би требало да) иза штрајкача стоји закон.

Сачувана

Катодна цев све трпи.
jelena petranovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 55

« Одговор #6 послато: Фебруар 03, 2011, 07:05:44 »

Sta je francuska obrada?? Ja sam clan cak neka 2-sindikat obrazovanja bg (tako nesto) i sindikat valjda profesora i strucnih saradnika u nastavi(tako nesto), prosto zato sto su mi rekli da je dobro da budem u sindikatu jer on stiti nasa prava i sl;do sada nisam imala, koliko znam, ni koristi a ni stete(osim odbijanja, mislim skoro 200 din,tj.skoro 400 mesecno(nije mi pri ruci onaj isplatni listic da vidim tacno),od plate)od tog clanstva; i kad sam vec kod toga, mogla sam se isclaniti iz jednog,jos koliko sutra (da, da, moja gimnazija je otprilike jedina koja radi (a radi se haoticno))
Сачувана
zoran cuckovic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 2

« Одговор #7 послато: Фебруар 08, 2011, 05:03:21 »

Француска обрада меса, полутке, па их ти припремаш за сушење.... Ако неко није члан синдиката, може по закону да штрајкује, али ако неко из министарства одлучи да дели отказе свима који штрајкују онда немаш правну заштиту. А ових дана се шушкало по Захумској да ће бити отказа, јер поголем је ред за пријем новог наставног особља. Синдикат ће да брани само своје чланове. Тако да ако неко хоће да штрајкује боље да буде члан синдиката, сигурније му је.
Сачувана
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 185

« Одговор #8 послато: Фебруар 08, 2011, 06:15:40 »

Ja sam se juce isclanio. Banda crvena. Љутко
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 74

« Одговор #9 послато: Фебруар 08, 2011, 09:08:00 »

Мени се још од раније најбоље дојмила Унија, а прошле недеље се и учланих. А Павловића сам намирисао одавно да је црвен и смрдљив на лову. За друга министра шта рећи? Срамоти ми презиме...  Неодлучан

Спискови се праве и шаљу 2 пута дневно, ујутру у 8 и у 2 поподне ваљда. Притисак и застрашивање по моделу мрачног црвеног доба.

Иначе, речено ми је незванично да ће ови из Уније да бране и наставнике који нису у синдикату а штрајкују ако затреба, али шта га знаш.
Сачувана

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...
Душица Стојковић
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 51

« Одговор #10 послато: Фебруар 15, 2011, 12:14:46 »

Нећу да будем члан ..... Била сам штрајкбрејкер. Ако ће онај синдикалац из моје школе да брани достојанство професије онда тешко нама. Пре ћу да верујем Жарку  (мислим на министра)који ме, иначе, подсећа на оног Пера што ради у Контролу лета.
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #11 послато: Фебруар 15, 2011, 12:26:50 »

http://www.fbg.org.rs/dogovor-nista-se-nismo-dogovorili/

Договор: Ништа се нисмо договорили

Пон, феб 14, 2011

Штрајк тече даље. Надокнаде наставе нема, нема оцењивања, нема седница, нема допунске, нема родитељских састанака. Да ли то зна министар просвете?

На данашњим преговорима три синдиката просвете и два министра најубедљивији и најшармантнији је био министар просвете, који је сматрао да је најпримереније рећи следеће: “Дајте, па замрзните штрајк до априла, тада ће бити пара у буџету.”

Унија СПРС је небројено пута упозоравала да Министарство просвете не зна да управља образовањем, па оваква изјава првог човека образовања и не чуди. То је онај исти министар коме је половина школа у штрајку, а он ‘ладно даје изјаву “да је настава у 98,5% школа нормализована”. То је онај исти министар који сматра “да је држава победила” и који објављује “да је штрајк завршен и да ђаци треба да крену у школу”. То је онај исти министар који је јуче изјавио “да се види крај штрајка просветара”.

Данашњи неуспели преговори поново показују да министри још увек мисле да ће ТВ-триковима успети да реше овај проблем у образовању. Министарка финансија је питала председника Уније СПРС Леонарда Ердељија да ли ће он заиста успети да убеди ММФ да има пара у буџету. На то је добио одговор да пара нема јер је Министарство просвете у протеклих 10 година примило у систем 15 хиљада нових запослених, без потребе и, по правилу, преко везе. “Па много вас има! “Па побите нас пола!”

У међувремену, Унији СПРС је приступило 109 нових школа, махом из Синдиката образовања Србије. Председник Уније СПРС предложио је да се на будуће преговоре не позива СОС, који је, потписивањем пропалог Протокола, извршио синдикално самоубиство.
Сачувана

dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #12 послато: Март 21, 2011, 10:39:13 »

Колеге, шта се дешава у вашим школама по питању штрајка од како су нам смањили плате?
Код мене је неколико колега тражило да звони на 45 мин, а већина ради 30 минута. Данас су нам се ђаци побунили, јер им не одговарају одмори после сваког часа од 20 минута, изашли су из школе. Успели смо да их вратимо у учионице, одржали смо ванредну седницу Ђачког парламента на којој су написали молбу и петицију упућену директорки и Наставничком већу да се договоримо шта ћемо и како ћемо даље, тачније, тражили су да будемо јединствени, или сви 30 минута, или сви 45 минута!
 Ето, ако ми нисмо способни да будемо јединствени, можда нам ђаци реше проблем! Смешко
Видећемо шта ће бити даље!
Сачувана
zoran djenovic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 20

« Одговор #13 послато: Март 27, 2011, 08:01:42 »

Нисам члан синдиката. Нисам се потписао за штрајк.
Школа је мала и сви су у једном - не знам тачно ком синдикату.
Штрајкују по 30 минута од почетка фебруара.

И мени су умањили плату. Многи су ме попреко гледали мислећи да ја добијам (неумањену) плату од цркве.

У петак 25. марта ишли су сви на митинг. Директорка их подржава у протестима.
Ја сам тог дана седео у празној школи са још двоје старијих наставника.

Молим се да се ово лудило што пре заврши!  Тужан

Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #14 послато: Март 27, 2011, 08:04:46 »

Колега, да ли си ти добио поруку од патријарха и владике Атанасија?
Сачувана

Странице: [1] 2
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!