Православни катихета
Август 18, 2019, 08:40:57 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]
  Штампај  
Аутор Тема: члан синдиката, да или не?  (Прочитано 25115 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
zoran djenovic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 20

« Одговор #15 послато: Март 27, 2011, 08:12:40 »

Не знам на шта мислиш? Не сећам се неке посебне поруке од Патријарха или владике Атанасија.

У уторак, 22. марта, имали смо актив. Отац Оливер Суботић нам је пренео нешто као поруку - да видимо ако можемо да будемо солидарни и томе слично. Нејасно. У четвртак сам одлучио да не идем даље са њима ( митинг и сл.) а лично нисам ни од почетка.
« Последња измена: Март 27, 2011, 08:14:30 zoran djenovic » Сачувана
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 185

« Одговор #16 послато: Март 27, 2011, 08:56:42 »

Poruka vladike je bila jasna - budite solidarni! Ne cudim se sto su te popreko gledali...
Сачувана
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 117

« Одговор #17 послато: Март 27, 2011, 09:00:31 »

Лично, ја мислим да треба да будемо са већином, тј. управо то што нам је и владика препоручио, да будемо солидарни! Тога се придржавам у мојој школи, па где стигнемо?!?!?! Како већини, тако и мени!
Сачувана
zoran djenovic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #18 послато: Март 27, 2011, 09:17:48 »

Молим вас колеге да разумете. Радим већ два месеца заједно са свима у школи по 30 минута јер је тако велика већина њих одлучила. И нисам хтео да тражим да сам радим 45 минута. И даље ћу радити како они одлуче. И зато ми је умањена плата као и свима другима. Када су то чули било им је лакше и све лепо функционише. Какве њима глупости колају по глави - Бог зна.
Ако од сутра не буде наставе то неће бити са мојом вољом. Отићићу у школу и седети своје радно време (скраћено).
Али не желим да идем на улицу ни из солидарности. Добили смо решење из Патријаршије и благослов владике да у школи радимо а не да идемо на улицу.
Нема те силе која може да ме натера да се тотално солидаришем са колегама који су (понеки) безбожници, адвентисти, антитеисти, самоуправљачки комунисти и сл.
Молим вас да полако ово прочитате. Не бих желео да се овде на нашем форуму води дијалог као тренутно на Б-92!
Сачувана
perica obradovic
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 74

« Одговор #19 послато: Март 27, 2011, 09:32:44 »

Црква је одувек била са народом, свима све.

Колега Ђеновићу, као што је Радомир већ рекао, порука од патријарха и владике је била потпуна јасна. Ништа нам није наређено, али је саветовано/благословено да будемо уз колеге. Чисто сумњам да не разумеш. Такође, благослов је свим катихетама да имају добар углед међу колегама и однос са њима, пошто од тога зависи статус и успех веронауке у свакој појединачној школи. Уколико неко глуми зилота у свом колективу, такав треба да стави 2, а не један прст на чело.

Душко је верно описао и мој став.
Сачувана

Бити хришћанин значи бити аутентичан човек, а Христов...
zoran djenovic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #20 послато: Март 27, 2011, 10:00:22 »

Црква је одувек била са народом, свима све.

Колега Ђеновићу, као што је Радомир већ рекао, порука од патријарха и владике је била потпуна јасна. Ништа нам није наређено, али је саветовано/благословено да будемо уз колеге. Чисто сумњам да не разумеш. Такође, благослов је свим катихетама да имају добар углед међу колегама и однос са њима, пошто од тога зависи статус и успех веронауке у свакој појединачној школи. Уколико неко глуми зилота у свом колективу, такав треба да стави 2, а не један прст на чело.

Душко је верно описао и мој став.

Црква је одувек била са напаћеним народом а не са размаженим самоуправљачима!

Као што сам вам објаснио - и био сам, и јесам, до неке мере, са колегама. И могу слободно да кажем да имам добар углед међу њима. Поједини нису знали ко нама вероучитељима даје плату али када су разумели - још ме више поштују. А важно ми је поштовање и од помоћног особља - теткица, домара и др - а поготову од деце.

С обзиром да сада већ ствараш слику да "глумим зилота" ставио сам три прста на чело и предлажем да завршимо дискусију јер ће вероватно довести до још неких неспоразума.

Поздрав свима!  Опуштен
Сачувана
vladimir pekic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 41

« Одговор #21 послато: Март 29, 2011, 09:51:58 »

Ако је школа пуна самоуправљача, а она је слика државе и њеног уређења; онда је и држава самоуправљака, а са њима што да се ватамо у коло. Па тиме и веронаука што да буде у школама!!!
Те приче нећеш са самоуправљачима су превазиђене. Гомила људи у овој земљи јесте онеправдована по сваком могућем критеријуму. Па и просветни радници. Не треба да изигравамо Чегеваре али да се правимо да немамо ништа са тим, е то је већ забијање главе у песак.
И како то да гомила побожних људи, неправду према другима доживљава као да се њих то не тиче нити их дотиче,али ако се њима случајно деси да претрпе неправду, спремни су за све.

П.С. Овај последњи пасус нема везе са тобом Зоране. Није упућен теби, већ опште запажање.
Сачувана
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 185

« Одговор #22 послато: Април 11, 2011, 08:52:02 »

Сачувана
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 117

« Одговор #23 послато: Април 16, 2011, 09:42:24 »

Ееее, да ... ко се задњи смеје, најслађе се смеје ... Смешко
Сачувана
Душица Стојковић
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 51

« Одговор #24 послато: Април 21, 2011, 09:23:40 »

И дефинитивно: ''Перо ради у контролу лета.''
Сачувана
Странице: 1 [2]
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!