Православни катихета
Новембар 23, 2019, 02:41:08 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2] 3 4 ... 7
  Штампај  
Аутор Тема: такмичење 2011.  (Прочитано 107781 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 117

« Одговор #15 послато: Март 06, 2011, 12:03:09 »

хехехе ... Душице, Перица се само шалио ... Рашо, има ту много опција понуђених, и ја сам се питао ових дана о чему се ради ... слажем се са Душицом, да све ово иде преко ђака (они уче, а не ми) - ја мојима већ поделио питања и неке одговоре, и шта се даље дешавааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа?Молим?Молим? ... јутрос ми је јављено, вероватно и исталим члановима Актива да ћемо добити лекције у понедељак (7. марта) и да се не бринем ... вала, и нећу да се бринем, шта буде биће, али, ето да се зна, наш Актив ће имати другачије општинско такмичење ... живимо у земљи Србији, све је могуће ...
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 69

« Одговор #16 послато: Март 06, 2011, 06:27:24 »

Пошто после свега ја понајмање имам права да се буним (нит сам у Гимназији, нит сам на проблематичном активу, тако да сам на време имао питања) иако ме не остављају мирним ове дезинформације и сл. које слушам претходних дана, а немам право ни да говорим у туђе име (не дај ти га Боже да се нађем у кожи оних ђака и вероучитеља који тек сада добијају инструкције за такмичење - 20-30 дана пре такмичења!?!) - ја ћу само да кажем да ме је жешће "испалило" правило у пропозицијама да стари чланови не могу да учествују, а такође и моје обавезе и моје кашњење око рада на скрипти (а плус сам очекивао да ће и ове год.као и досадашњих општинско бити на Лазареву суботу или Цвети), тако да ћу за који дан видети да ли ћу уопште имати екипу ове године!?! Да не спомињем да оно правило у пропозицијама о заступљености свих узраста апсолутно не могу да испоштујем јер када сам са листе скинуо оне који су већ учествовали остали су ми само пријављени други разреди и једна ученица из трећег. Мени се сваке године пријави по 20-так ђака, међутим када добију материјал, мало размисле и сл. - таман ми за школско такмичење остане њих 5-7 (са све учесницима од претходне године а да не говорим да не смем ни да помишљам да поштујем "шашаво" правило да по сваку цену морам да имам заступљене све узрасте <говорим о средњој школи>!).
    Као конструктиван предлог - желео бих да кажем пар ствари, о којима мислим да би требало да се води рачуна ако мислимо да направимо нешто озбиљно (чујем да се ради на озваничењу овог такмичења и пред Министарством, те тим пре!).
      1. Деф. сви (Гимназије, стручне, основне) требају да добију материјал (лекције или питања, пропозиције,...) оријентационо 3 месеца раније (ова варијанта која је већ пар година била у оптицају  - средином децембра, пред распуст - мислим да је идеална!) - и да се ни под разно!!! - не праве после неке измене у ходу месец, пола месеца пред такмичење (нажалост лоше искуство од пар година!  Љутко )! Што си забрљао или мислиш да можеш боље - сори - не можеш презиђивати грађевину у сред процеса иначе - па-па статико! - него сачекај следећу годину (забележи на папирче добра и лоша искуства, нове идеје,... на време, чувај и на време почни са припремама!)! У супротном се показује крајње непоштовање (да не кажем вређање!) времена, обавеза и труда (када учиш нешто што ти после измене!) - како првенствено ђака (који као да немају ништа друго да раде осим да се спремају за наше такмичење, а и којима мењамо неретко оно што треба да раде у сред процеса, дајемо им премало времена, па се чудимо што се већина држи најкраћих могућих верзија одговора и неретко их као папагаји бубаче без разумевања!?), али исто тако и нас вероучитеља (који разрађујемо поменути материјал у виду скрипти, на секцијама обрађујемо градиво са ђацима,...)!; или се показује крајњи дилетантизам кроз организовање нечега за шта се нема појма како то изгледа у пракси!?!  Молим?
      2. Формулисању пропозиција приступити крајње озбиљно и одговорно! Из искуства са других такмичења (математика, извиђачи,...) где сам био и у улози учесника, али и у улози једног од организатора - смисао пропозиција је управо да се створи фер-плеј и надасве мирна и пријатна атмосфера колико год је то могуће унапред. Управо због тога то требају да буду оријентири који ће између осталог "да пију воду" у пракси, а не да у старту од колега чујемо "ма ко шиша" пропозиције - јел ако се тако крене - где је граница која ће се правила поштовати а која не и онда ће лако доћи и до незадовољства појединаца и обиља могућих непријатних ситуација на терену (пуштам вам на вољу да и из сопственог досадашњег искуства замислите шта је све могуће).

Толико за сада од предлога (и замерки). Да не буде да само "лајем" ;-) (надам се да није испало тако!?!) - за све оне који су се нашли у небраном грожђу због поменутих овогодишњих керефека, ево надам се мала испомоћ у виду неког материјала.
    Напомена у вези материјала у старту! Поред већ поменутог мог кашњења због неких мојих обавеза и проблема, које је разултирало мањком времена - други проблем ми је био недостатак визије како да изгледа скрипта за овогодишње такмичење!  Неодлучан Један је што више нисам знао да ли ова питања да доживим као обичних 100 питања, или пошто је као и прошле године дата литература - као 100 лекција из поменуте литературе, те да у оквиру њих може бити разних подпитања и сл. Друго, пошто сам из искуства од прошле године видео да нећу имати времена а ни снаге да овогодишњи обим градива претварам након скенирања у ворд текст, то је довело до одређених проблема, те ове године скрипта има скенирани само део (без претварања у текст) из Хопке, "Бог је жив" и мало из "Појмовника" (но нажалост због енормне величине поменутих .пдф фајлова - исте нисам у могућности да окачим на форум, но тек сад видим да је колега Радомир у другој теми поставио линкове за скенираног Хопку - тако да и то неће бити велики проблем, пошто је то био највећи део посла!), и у ворд формату покушај обједињавања одговора на поменута питања из прошлогодишњих скрипти. Ако некоме то значи да мало то прерађује себи како му одговара (пошто морам признати да је малко (више) налик "купусари"  Љутко ) Ево поставићу тих пар скрипти прилагођених овогодишњим питањима у засебним фајловима, а нешто касније бих требао да завршим неки покушај компилације (по мом укусу овако у цајтноту и премору <тако да "купусара" и даље нажалост остаје "купусара"  Тужан >) тих скрипти у једну, ако то некоме буде могло да послужи поставићу и њу.

Толико за сада. Биг поздравко свима!  Зеленко
Сачувана

„Љубав је једини ваздух који сам удисао, и осмех једини језик који на свету разумем.“ 
                                                                                                                     - Мирослав Мика Антић
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #17 послато: Март 06, 2011, 06:47:30 »

По питању качења атачмента: Идее-мо да-ље!  Намигивање
Сачувана

„Љубав је једини ваздух који сам удисао, и осмех једини језик који на свету разумем.“ 
                                                                                                                     - Мирослав Мика Антић
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #18 послато: Март 06, 2011, 06:49:18 »

... и даље...
Сачувана

- Мирослав Мика Антић
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #19 послато: Март 06, 2011, 06:51:02 »

.. и даље!!  Смешко Нема предаје!! Зеленко
Сачувана

- Мирослав Мика Антић
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 185

« Одговор #20 послато: Март 06, 2011, 07:36:32 »

хехехе ... Душице, Перица се само шалио ... Рашо, има ту много опција понуђених, и ја сам се питао ових дана о чему се ради ... слажем се са Душицом, да све ово иде преко ђака (они уче, а не ми) - ја мојима већ поделио питања и неке одговоре, и шта се даље дешавааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа?Молим?Молим? ... јутрос ми је јављено, вероватно и исталим члановима Актива да ћемо добити лекције у понедељак (7. марта) и да се не бринем ... вала, и нећу да се бринем, шта буде биће, али, ето да се зна, наш Актив ће имати другачије општинско такмичење ... живимо у земљи Србији, све је могуће ...

Kakve sad lekcije?!  Шокиран Zasto?  Неодлучан

Bambi, vazno je ucestvovati.  Смешко Cilj je da sto veci broj dece prodje kroz ovo lepo (po meni) iskustvo. Nije fora ni da katihete vodaju par bisera iz prethodnih generacija koje ce tesko neka ekipa nadmasiti.

Kome kviz uzrokuje napetost, smutnju, nemir .... ili ga dozivljava kao "sansu" za neko dokazivanje (ima nazalost takvih), neka se malo zamisli...
Сачувана
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #21 послато: Март 06, 2011, 11:45:00 »

Опет 5 бамбија за Бамбија, што се помоћи око литературе тиче ... а и у прави си за пропозиције, мислим да је крајње време после неколико година искуства око такмичења да се не праве почетничке грешке ... тако сам ја схватио Бамбијев коментар, а никако као надметање или као циљ да се победи или да се воде бисери на такмичење - додуше, сложићете се са мном, понекад у некој школи се нађе неки бисер и за верску наставу (под бисером подразумевам ђаке са великим предзнањем из овог предмета - вероватно си Рашо мислио на такве ђаке) ... немамо их у свакој генерацији, иако су увек сви бисери на свој начин и увек ћемо наћи заинтересоване ђаке да уче, иако их не можемо наградити оценом, не можемо их наградити бодовима за пријемни, ...

Рашо, и ја сам се питао какве сад лекције? За све информације обрати се на број телефона 064 800 .... - хехехе
Ја сам се трудио годинама да ово такмичење ђацима представим као једно дружење и да буде опуштено - они су бар до сада, озбиљно схватали, лепо учили, АЛИ, признајем, леп је осећај кад прођемо даље, то и јесте циљ општинског такмичења, тако да, шта год да буде, како год да буде - ИДЕМО ДАЉЕ ... Смешко
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #22 послато: Март 07, 2011, 01:11:02 »

Цитат
Bambi, vazno je ucestvovati.   Смешко Cilj je da sto veci broj dece prodje kroz ovo lepo (po meni) iskustvo. Nije fora ni da katihete vodaju par bisera iz prethodnih generacija koje ce tesko neka ekipa nadmasiti.

Слажем се ја по том питању, у смислу да знам још како за случајеве где вероучитељи сами направе одабир, типа: Ти, ти и ти учествујеш, а остали ни да чују да постоји такмичење, а камоли да учествују!, то је једна лоша страна медаље деф. Но ја имам други проблем. Наиме, таквим пропозицијама ем долазим у ситуацију да дискриминишем појединце (у старту - неки не могу сад по другом основу да учествују), а са друге стране долазим у позицију да не могу да направим уопште екипу!!
    Код мене у школи је систем следећи. У децембру (ако сазнам тада питања и сл.) пред распуст део материјала успем да саставим од старих материјала, поделим свим заинтересованима (наиме кажем ђацима да су сви позвани да учествују! и у просеку ми се из читаве школе тада јави неких 20-25 ђака) диск са материјалом који они натенане прегледају током распуста (ја такође за то време имам времена да комплетирам полако остатак материјала). После распуста полако питам ко је и даље заинтересован (првобитно пријављивање је било без икакве обавезе и у старту им кажем да "нема љутиш" ако виде да не могу, да им није интересантно и сл. - до школског, а када формирам екипу - ту их молим да буду истрајни због екипе - по принципу "сви за једног - један за све!" - не због тога што ја патим од неких амбиција, већ што желим да на делу вежбају шта значи одговорност "у" заједници и "за" заједницу), и после тога ми углавном сами већином одустају и сами искристалишу тај ужи круг од 5-7 ђака у просеку. Потом следе секције где се првенствено сјајно дружимо, а успут се и припремамо за школско. Након школског најбољи чине екипу (тј. сами се профилтрирају, а сви су и до тада равноправно учествовали у дружењу и раду!), са којом потом још 2-3 недеље имам времена да радим конкретно за општинско такмичење.
    Да ме не схватиш погрешно. Ја се трудим колико је до мене да свој део посла одрадим максимално (припреме, скрипте, тактика,...) користећи при томе нека своја ранија искуства при вођењу неких других екипа на неким другим такмичењима, а колико ће они да раде и који ће резултат да остваре - то им отворено кажем - њихова ствар! У смислу - који год резултат био - опуштено!, међутим трудим се да им то такмичење поред теорије и неког знања и надасве нашег дружења, буде и једна животна школа! О чему причам - можете најбољу илустрацију да имате у скором раду нашег Дуде Ивковића са младим (сениорима, али младима по узрасту када их поредимо са осталим екипама!) кошаркашима! Није битан резултат - али је битно да се бориш! Да остављаш срце на терену за своје другаре, своју малу заједницу, и да научиш да дајеш свој максимум - да на 5 талената добијеш још 5! Е то је животна, хришћанска школа! Дуда је од њих направио првенствено људине, а тек потом и кошаркаше, који су успут и због тога остваривали и одређене резултате! Ма нек су дошли последњи са такмичења, али кад их видим како се боре на терену - ма срце ми расте од поноса кад их гледам да се боре и за наше боје!  Смешко

Него, раширих. Љутко  Суштина - у таквом систему рада - долазим до тога да без икаквих неких других екстра захтева (не може ко је већ био <а имао сам још како случајева да ми они који су прошле године били у екипи - не прођу школско!>, заступљени сви узрасти <мени окосницу тима већ годинама чине другаци! - тако да не буде да је у питању и случај ко код неких да су само четвртаци заступљени! - опет кажем нема правила - сами се исфилтрирају, поготово што су ми четвртаци по правилу са највише својих обавеза> и сл.) - ја једва успем сваке године да скрпим екипу - и поред првобитно пријављених 20-25 ђака!  Љутко Е о томе причам.
    Исти случај имам и сада - до данас су требали да прегледају материјал који им поделих и да ми се јаве ко остаје у екипи - и за сада ми се јавиле само 3 ученице, од пријављених 15 ђака!(!?) Но, ће видим сутра-прекосутра још. Да било кога "терам" да учи нешто да бих по сваку цену имао екипу - апсолутно ми не пада на памет! Надасве ценим њихово слободно време и њихове изборе како ће га утрошити!
Иначе јуче су ми рекли за измену по питању старих учесника - тј. да ипак могу и они који су учествовали - али шта ми вреди сад - 20 дана пред такмичење!? Јавио ја њима (3-4 ђака), али потпуно их разумем што ми се нико од њих није јавио да је заинтересован. Прво им кажемо не може, а после у последњи моменат када су се они већ на другим странама организовали - е сад може!? Неозбиљно.

Цитат
Kome kviz uzrokuje napetost, smutnju, nemir .... ili ga dozivljava kao "sansu" za neko dokazivanje (ima nazalost takvih), neka se malo zamisli...

Пред Богом стварно мислим и трудим се да то наше учествовање није моје неко експонирање и сл. - мени су основне лепоте овог квиза у:
      1. Сјајном дружењу током припрема, на такмичењу и поготово као оне једне године када смо прошли на градско - током наградног путовања - где имају прилику да се упознају и са ђацима из других школа!
      2. Идеалној прилици да оне које више интересује градиво верске наставе - дођу у есенцијални додир са богословљем.
и
      3. - Поменута "Дудина школа живота" у малом. Зеленко (плус учење на делу приче о синергији Бога и човека у раду, борби са сујетом,... - буде ту у пракси доста тога!)

Но, и поред свега тога, могу да кажем да ми наша такмичења често иазивају "napetost, smutnju, nemir"!
    Да се не фолирамо у белим рукавицама! Кад нешто у организацији не ваља - то сви осећамо! Када ја као вероучитељ због своје лењости касним са прављењем скрипте - то се огледа одмах на мојим ђацима! Љутко  Ем им одређено градиво које треба да спреме због мањка времена постаје тешко, ем не стижемо да имамо више тих наших секција и боље се упознајемо и дружимо, ем због мањка времена - уместо да то буде упоизнавање са разумевњем богословља - то се код њих претваре (због мене!) у папагајско бубачење без разумевања!
    Е, оплетох по себи као руковођи једне заједнице, тако да мислим да имам права да ради заједничке надоградње - оплетем и по свима нама од којих ђацима зависи доживљај такмичења! До њих ми је стало, у супротном бих рекао: "Ма сликајте се са вашим такмичењем које ми само ствара огромне обавезе (сваке године испада да у ово доба правим мали Завршни рад!) - довешћу 5 ђака завитланта (чисто да ме у Канцеларији не стављају на неке црне листе,...), мало ћемо се испроваљујемо а после се смејемо какве смо будалаштине тамо све напричали!"
    Е, да ме није брига за ђаке - то би био мој одговор на наше такмичење!
    Овако, молим да се уважи оно што претходно (прво моје писање у овој теми) рекох, да се не понављам - пошто најозбиљније сматрам да имам пуно право због ђака а и због просто елементарног поштовања себе као личности - да кажем - да неки поступци могу да буду, да кажемо из необазривости - непоштовање ђака и вероучитеља!
    Е, сад. Ко има уши да чује - нека чује!
    Оно што је најважније (а што нажалост код овакве комуникације која није фејс-ту-фејс < Дуско - знаш да не мислим на Фејсбук!  Намигивање Зеленко > - често не може добро да се процени!  Тужан ) - ово је било крајње добронамерно речено, без прозивања било кога лично, просто покушавам да функционишемо као заједница! Ако организатори немају повратне информације са терена - како мислимо да нам буде боље?! Зато понекад треба бити нажалост и "црна овца", али надасве, и мени увек првенствено меродавно: у миру и љубави! (Молим да ово не доживите као патетику - просто овако на брзину - не знам како другачије и искреније то да кажем!) Одн. по томе ћу вредновати туђ коментар и узети га или не узети у разматрање.
   Но, деф. се слажем да постоји могућност да вероучитељи само једне те исте ђаке позивају, али веруј ми - они се понајмање осврћу на пропозиције. Тужан
Сачувана

- Мирослав Мика Антић
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #23 послато: Март 07, 2011, 01:18:50 »

Цитат
Опет 5 бамбија за Бамбија, што се помоћи око литературе тиче

Богу хвала и нека је надам се на корист и испомоћ!

Цитат
а и у прави си за пропозиције, мислим да је крајње време после неколико година искуства око такмичења да се не праве почетничке грешке ... тако сам ја схватио Бамбијев коментар, а никако као надметање или као циљ да се победи или да се воде бисери на такмичење

Благодарим Душко на правилном разумевању!  Смешко
Сачувана

- Мирослав Мика Антић
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #24 послато: Март 08, 2011, 10:35:57 »

Сви ви како хоћете, ви већ увелико спремате ђаке, али ми још ништа нисмо добили, ни питања, ни лекције, иако су нам обећане, успут нам је речено да ова питања која је колега Ђукнић објавио за наш Актив нису важећа!

Нисам по природи партибрејкер, али овај пут озбиљно размишљам о одустајању!  Тужан Плачко Неодлучан Запрепашћен
Сачувана
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #25 послато: Март 08, 2011, 03:51:23 »

Ko moze da kaze da nisu vazeca? Kolega Djuknic je nastavni savetnik, moja malenkost je po blagoslovu Kancelarije za veronauku (inspektora) radila na pitanjima, Sekretar odbora za veronauku gdja Sandra Dabic je prosledila ista pitanja koordinatorima... Svi mi svoja poslusanjaobavljamo po blagoslovu vladike Atanasija. Dakle, zbog cega bi pitanja koja su vazeca za 4 aktiva, bila "nevazeca" za vas aktiv?!
Bez obzira, nemojte da odustajete!
Сачувана
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #26 послато: Март 08, 2011, 06:02:34 »

И ја се све време питам како само наш Актив није добио питања? Нешто се не поклапа! Остали из Актива су збуњени, такође и у чуду како смо могли добити тако обимну литературу за тако кратко време, без упутства, тј. без питања или лекција?!?!?! Толико о томе! Надам се да ће се ситуација што пре разрешити! Без обзира, не одустајем! Смешко
Сачувана
ana novakovic
Млађи катихета
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1

« Одговор #27 послато: Март 08, 2011, 07:19:58 »

И ја се све време питам како само наш Актив није добио питања? Нешто се не поклапа! Остали из Актива су збуњени, такође и у чуду како смо могли добити тако обимну литературу за тако кратко време, без упутства, тј. без питања или лекција?!?!?! Толико о томе! Надам се да ће се ситуација што пре разрешити! Без обзира, не одустајем! Смешко
Још један збуњени и зачуђени активиста, поред Душка и Душице, са истим недоумицама (и неимањем обавештења) у вези са такмичењем! Превртање очима Звездане, хвала ти на материјалу, слажем се са већином предлога за бољу и адекватнију организацију овог догађаја, ма у којој форми био! Уколико нам је један од главних циљева дружење и окупљање свих ученика са верске наставе, мислим да нема потребе за литературом са списка за пријемни или испите на нашем факултету и свођењем свега на књишко разумевање и интерпретацију. Надам се да постоји могућност да се такмичење употпуни различитим музичким, сценским, литерарним, ликовним и другим разноврсним садржајима. Поздрав свима!  Намигивање 
Сачувана
dusko maksimovic
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #28 послато: Март 09, 2011, 04:56:20 »

"Слажем се са већином предлога за бољу и адекватнију организацију овог догађаја, ма у којој форми био! Уколико нам је један од главних циљева дружење и окупљање свих ученика са верске наставе, мислим да нема потребе за литературом са списка за пријемни или испите на нашем факултету и свођењем свега на књишко разумевање и интерпретацију. Надам се да постоји могућност да се такмичење употпуни различитим музичким, сценским, литерарним, ликовним и другим разноврсним садржајима. Поздрав свима!"  Намигивање 
АНА, потпуно се слажем са тобом! У нади да ће или градско такмичење за ову школску годину бити на тај начин организовано или од следеће године и општинско, ајмо да завршимо овогодишње такмичење.
Ето, данас се разрешило клупко у ком смо били данима, односно месецима и заостатак који имамо за другима. Данас је и нама јављено да је ОДЛУКОМ ВЕЋИНЕ вероучитеља са нашег Актива одлучено да и ми имамо питања и да од литературе буде Катихизис - Здравка Пене! Чисто за вашу информацију, ја нисам био у тој већини, јер ме нико ништа није ни питао, а знам и још неколико колега из нашег Актива који нису били у тој већини и нису ништа питани, па се на крају поставља питање ко је чинио ту већину?!?!?!?! Неколико нас је тражило да се одржи ванредни Актив, али ето ни то нисмо добили као могућност (тј. имали смо опцију да дођемо данас у 14 часова, а у 12 часова ја био обавештен - па просудите сами колико нас би тада дошло) него је већина одлучила. Плаши ме да је та већина једна особа или две, максимално три. Али, ајде, завршило се. 

П.С. хоћу нашег старог, односно стару координаторку. Смешко)) Душицееееееееееее, врати сееееееее! Смешко
 П.С. 2 данас ми се десило по први пут да сам се расправљао са координатором. Тужан Ето, овај форум дође као јавна исповест, враћа у прве векове!
П.С. 3 нисам више љут на кооринатора, било је тренутно, ...  и сада, могу да кажем чак и мом Активу СРЕЋНО!
Сачувана
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

« Одговор #29 послато: Март 09, 2011, 06:47:11 »

Цитат
---------- Forwarded message ----------
From: Zoran Rosic <zoran.rosic@yahoo.co.uk>
Date: 2010/12/18
Subject: Fw: pitanja za srednje strucne u vezi kviza
To: marinkovic.radomir@gmail.com

----- Forwarded Message ----
From: "sandrad@verat.net" <sandrad@verat.net>
To: sthendal@gmail.com; gagga57@yahoo.com; tosanovicsasa@yahoo.com
Sent: Thu, 16 December, 2010 9:18:44
Subject: pitanja za srednje strucne u vezi kviza

Mislim da su pitanja  dovoljno laka za srednje strucne a za gimnazije
stizu nisu jos gotova,pozdrav Sandra
PS>Bas ako imate primedbi recite

Kao sto mozete da vidite iz prilozenog, vasa koordinatorka je dobila pitanja kad i ostali. Љутко
Сачувана
Странице: 1 [2] 3 4 ... 7
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!