Православни катихета
Јул 21, 2019, 06:09:17 *
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте.

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије
Вести: За повратак на сајт катихета кликните овде.

Почетна   Помоћ Претрага Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Zagreb: Protest protiv "hrišćanofobije"  (Прочитано 4301 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
radomir marinkovic
Глобални Модератор
Старији катихета
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 185

« послато: Март 07, 2011, 03:12:32 »

Zagreb: Protest protiv "hrišćanofobije"

Oko 100 građana okupilo se danas ispred Županijskog suda u Zagrebu na protestnom skupu pod nazivom "Stop hrišćanofobiji".

Časne sestre na protestu u Zagrebu (Foto: Index.hr)

Povod za okupljanje je početak suđenja veroučiteljki Jeleni Mudrovčić iz jedne osnovne škole u Zagrebu protiv koje je lezbijsko udruženje Kontra podnelo privatnu tužbu jer je pre dve godine na času veronauke u osmom razredu, prema tvrdnjama pojedinih učenika, rekla da je homoseksualnost bolest.

Okupljeni su nosili flastere na ustima "Stop hrišćanofobiji" kao i bedževe s istom porukom. Okupljeni su u jednom trenutku flastere skinuli sa usta i stavili na čelo, a zatim su počeli da pevaju verske pesme.

Nosili su transparente na kojima, između ostalog, piše "Stop diskriminaciji katolika", "Dosta antisemitizma, islamofobije i hrišćanofobije", "Veronauka je izborni predmet" i "Stop nasilju nad hrišćanima".

I u ovom slučaju poziv na protest upućen je i preko društvene mreže Fejsbuk.

Skup podrške veroučiteljki organizovali su Udruženje za promovisanje porodičnih vrednosti blaženi Alojzije Stepinac i Udruženje Vigilare.

Organizatori su rekli da skup nije uperen protiv udruženja Kontra nego protiv hrišćanofobije i prava bilo koje veroispovesti na slobodno izražavanje.

"Mi kao katolici imamo drugačije stavove i uverenja nego oni koji to nisu. Kroz ovakve slučajeve traži se samo povod za napad na katoličku crkvu", rekao je jedan od organizatora Krešimir Miletić.

Lezbijsko udruženje Kontra najpre je tužilo veroučiteljku Mudrovčić Opštinskom sudu u Zagrebu, a kada je ta tužba odbačena, podignuta je privatna tužba pred Županijskim sudom u Zagrebu.

Predsednica Kontre Sanja Juras rekla je ranije novinarima da je tužba podignuta protiv diskriminacije koja ne bi smela da postoji nigde, a posebno ne u državnim školama.

Tužena veroučiteljka tvrdi da to nije izjavila, kao i da se držala službenog plana i programa.

(Beta)
Сачувана
Бамби
Катихета
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 69

« Одговор #1 послато: Март 08, 2011, 05:18:16 »

Вала, по мени - то се дало и за очекивати да ће да буде, ево крећу и код нас полако - још учвршћују корене и испитују терен, мада ово са митрополитом говори да већ крећу и у офанзиву.
Ма сам си крив кад не умеш да се избориш као држава, законодавство са клизавим тереном "демократије", "заштите права", "толеранције", кад ти одређени политички избори "немају алтернативу",...
      Ма, ми као држава и друшво или треба да се пробудимо, или у супротном случају СПЦ, сви ми, треба у својим главама да пребацимо "прекидач" и укапирамо ново стање овосветске стварности - да поново залазимо у периоде сличне комунизму, првих хришћана и/или сл. - те да у складу са тим и функционишемо - просто да не би испадало да немамо осећај за историјско време (историјско "света који у греху лежи", "чији смо ми део али од кога нисмо"), па да не буде како смо ми "православна земља", са "90% православних Срба",...
      Но, ја се лично надам буђењу. Да ли сам на неким "ружичастим" доживљајима стварности и својеврсним нереалним "допинзима" оптимизма - ће видимо. Важно је да Господ од нас тражи спремност (и вештину) функционисања у оба случаја (и кад си на врху и кад си на дну)! Бог нам био у помоћи, а нама као вероучитељима (док Господ да да постојимо у том звању!) дао мудрости и јаке аргументе у борби за здравље малог али важног стада - које ће се данас-сутра питати и решавати оно што садашње гарнитуре трагикомично покушавају да искарикатуришу у својим процепима интереса,...
Боже помози!

ПС
      "Skup podrške veroučiteljki organizovali su Udruženje za promovisanje porodičnih vrednosti blaženi Alojzije Stepinac" ...  Превртање очима  Шокиран  Језик  Лудило.
Сачувана

„Љубав је једини ваздух који сам удисао, и осмех једини језик који на свету разумем.“ 
                                                                                                                     - Мирослав Мика Антић
Странице: [1]
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Српски превод: Јован Турањанин Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!